start aktualności wystawy warsztaty o nas kontaktwystawy


PROGRAM WYSTAWBeata WalczakGrafika WłoskaKatarzyna RzontkowskaMałgorzata KroszczyńskaKalendarz 2015Iwona Rossochacka KennyMagdalena SchreiberMI-TYNafe AlahmadAdrian LewandowskiJoanna CasseliusEwa i Magda PrzanowskaLaura DYCZKODaniel Del RosalPanie KolegoSpotkanie ze sztukąPiotr Kraminer - KalicińskiImaginarium - Anna ŚwitalskaMagda PrzanowskaAgnieszka JacoszekJoanna Chodkiewicz Joanna Szumska - MalarstwoPrzejścia - Magdalena SzilkeŁukasz ZedlewskiEwa PrzanowskaAnna KopytoMarek DzienkiewiczJolanta KolaryT. Myczka i D. Nguyen AnhNiezależnie od sytuacjiJoanna MrozowskaPrzemek KlimekIwona WyszatyckaK. Wachowiak i T. MilanowskiTu i Teraz - MostowiczInezw stronę światłaMarta Sztuka - Piterkoniewilkonieizabella bigelmajer-przemianysylwester piędziejewskimaria mamczur-wieloczułośćedmund dudeksiódmy stopieńeugeniusz stemplowskitomasz muchainez krupińskaelżbieta dudek-kalendarzdanuta nawrockaedyta dzierż.iwona jędruchelżbieta dudekjan rusnokizabella bigelmajer-marzenia..ArtPub.plmaciej ratajczakmaria mamczur - finisażAgnieszka Strojna Iwona GolorAlina Picazio - Warszawamaria mamczur - rokMiejskie historieDaria Kluzek
maria mamczur - finisaż


 

"Obraz za marzenie"

5 letni Piotrek większość swojego życia spędził w szpitalu. Rozległy nowotwór jamy brzusznej, zanik mięśni wywołany długotrwałym leżeniem, nie pozwoliły cieszyć się tym, czym radują się dzieci w jego wieku. Ale Piotrek nie upada na duchu. Wierzy, że kiedyś uda mu się zrealizować marzenia.
O czym marzy? O własnym placu zabaw w przydomowym ogródku, z własną zjeżdżalnią, plastikowym domkiem. Wierzy,że kiedyś się to spełni. Jego dziecięca zdolność do bujania w
obłokach daje mu siłę do walki.

Takich dzieci jak on jest wiele. Nieuleczalnie chore. Wiedzą o tym. Jak ludzie dorośli - mają świadomość swojej choroby i tego jak ona się kończy. Ale na szczęście są też dziećmi. I nawet kiedy bardzo cierpią snują marzenia. Fundacja Dziecięca Fantazja pomaga je zrealizować. Liczy się każdy grosz, każdy odruch dobrej woli, odrobina empatii. Pomagają artyści znani i mniej znani, ludzie anonimowi i z pierwszych stron gazet.

I tym razem znowu coś dobrego w tej materii się zadziało.

W piątek, 27 listopada o godz. 19:00 przy współudziale Fundacji Dzieicęca Fantazja w naszej galerii odbył się finisaż wystawy malarstwa Marii Mamczur pt. "ROK". Spotkanie uświetnił koncert międzynarodowej klasy pianistki Leny Ledoff.

Artystka przeznaczyła kilka prac na aukcję, z której dochód przeznaczyła na spełnienie marzeń nieuleczalnie chorych Dzieci - Podopiecznych Fundacji.

Może dzięki zebranym w ten sposób pieniądzom Piotrek dostanie swoją wymarzoną zjeżdżalnię? A Ela, której przy najmniejszym urazie pękają kości zobaczy swój wyśniony Disneyland?


 

     

 


 
wszelkie prawa zastrzeżone . galeria autograf . PL-03-838 Warszawa . ul. grochowska 342
e-mail: galeria@autograf.pl . tel./fax: +48 22 670 13 11