start aktualności wystawy warsztaty o nas kontaktwarsztaty


decoupage

Prowadzenie - Jola Czerwonogrodzka

Zapraszamy na zajęcia z techniki decoupage. Jest to stara, ale obecnie bardzo popularna technika polegająca na ozdabianiu przedmiotów elementami wyciętymi z papieru. Nie trzeba miec zdolności plastycznych by w domowych warunkach wyczarowac piękne przedmioty i ozdoby. Własnoręcznie zdobiony prezent będzie wspaniałą niespodzianką dla bliskich, a odnowiony tą techniką stary przedmiot dostanie drugie życie. Technikę tę można stosowac na drewnie, metalu, szkle, plastiku a nawet na świecach czy tkaninie.

Decoupage świetnie nadaje się zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci - jedyne kryterium to sprawne posługiwanie się nożyczkami. 

 

Cały warsztat podzielony jest na spotkania tematyczne:

 

1. Decoupage podstawowy i cieniowania wielobarwne

Na zajęciach omówione zostaną materiały potrzebne do decoupage  kasycznego i techniki serwetkowej oraz ich zastosowanie w praktyce.
Wykonamy dwie prace - na drewnie i tekturze, z wykorzystaniem techniki shabby chic (postarzanie) i cieniowaniem wielobarwnym.

 

2. Decoupage spękania jednoskładnikowe

W trakcie zajęć wykonamy dwie prace - jedną na powierzchni drewnianej,
a drugą na szklanym talerzu (dekoracja będzie na spodniej jego stronie).
Omówione zostaną różne możliwości wykorzystania preparatów do spękań
i ich aplikacja.

 

3. Decoupage na szkle.

Uczestnicy zapoznają się z różnymi możliwościami dekorowania szklanych powierzchni  przy pomocy tuszy do szkła (color ink), preparatu Country Crackle i papieru ryżowego.
Wykonamy dwie prace - talerz i ozdobną podstawkę pod świece.

 

4. Decoupage - spękania dwuskładnikowe

Poznamy technikę postarzania przedmiotów za pomocą werniksów pękających
i wypełnianie spękań róznymi typami materiałów.

Wykonamy jedną pracę - talerz ze sztucznej cyny.

 

5. Decoupage świąteczny

a. Na zajęciach ozdobimy jajko  plastikowe - dekorowane od wewnątrz i świecę okolicznościową. Poznamy rózne propozycje dekoracji wielkanocnych wykonanych w technice decoupage.

b.

6. Decoupage - złocenia

Warsztaty dla osób chcących nauczyć się pracy ze szlagmetalem, folią do złoceń i lakierów postarzjących. Uczestnicy wykonają ikonę na desce.

 

7. Obraz w technice decoupage

Na zajęciach wykonamy obraz na podobraziu malarskim z użyciem pasty strukturalnej, wykończony cieniowaniem wielobarwnym. Omówimy również zastosowanie ozdobnych elementów  pasmanteryjnych w pracach decoupage.

 

8. Decoupage 3D

Na zajęciach wykonamy jedną pracę w technice 3D.  

 

9. Colorink

Jest to technika dekorowania szkła i ceramiki za pomocą specjalnych tuszy (colorink). Można ją stosować w połączeniu z decoupagem lub złoceniami. Prace mają wyjątkową kolorystykę i niespotykane efekty przenikania się barw.

Można w ten sposób dekorować talerze, wazony, szklaną biżuterię, zawieszki do okien, bombki.
Umiejętność malowania na szkle nie jest potrzebna, a zastosowanie rozpuszczalnika do tuszy pozwala na wielokrotne poprawianie efektów pracy.
 
 
9. Sospeso Transparentne
 
Jest to technika wymyślona przez włoszkę Monikę Allegro i polega na wykonywaniu dekoracji przestrzennych z wykorzystaniem decoupgae i folii termokurczliwej. Na zajęciach wykonamy dwie prace: biżuterię (do wyboru brosza lub naszyjnik) oraz szklany świecznik lub przedmiot drewniany. Jedna praca będzie wykonana ze specjalnej, opatentowanej termofolii z gotowym do użycia wzorem, druga praca będzie polegała na samodzielnym naklejeniu wybranego wzoru na czystą folię a następnie wymodelowaniu go za pomocą drewnianych dłutek.
Zajęcia przeznaczone dla osób zaawansowanych jak i zupełnie początkujących.
koszt - 150 zł
 


Cena:  dorośli - 130-150zł (w cenę wliczone wszystkie materiały)
       dzieci  - 50 zł (w cenę wliczone wszystkie materiały)

        GALERIA WARSZTATOWYCH PRAC


   
      

 


 


wszelkie prawa zastrzeżone . galeria autograf . PL-03-838 Warszawa . ul. grochowska 342
e-mail: galeria@autograf.pl . tel./fax: +48 22 670 13 11